Topraksız Domates Serası
Kuzey Sera Topraksız Domates Seralarında; sera zemininden 55-60 cm yükseklikte Gutter sistemleri kurulumu yapılmaktadır. Kış Döneminde sera içi sıcaklığını 11-12 derecenin altına düşürmeyecek şekilde ısıtma sistemi kurulmaktadır.
Topraksız Çilek Serası
Kuzey Sera Topraksız Çilek Seraları; Çilek yetiştiriciliğinde üretim sezonunu uzatma ve birim m2 alandan alınan veriminin pozitif yönde artırılmasını hedefler ve topraksız çilek yetiştiriciliğinin ticari sera üretiminde yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlar.
Fide Üretim Serası
Kuzey Sera Fide Üretim Seraları; bitkinin en sağlıklı ve verimli şekilde yetişmesine olanak sağlayacak, sehpa, ısıtma-soğutma ve zemin alanı ile birlikte; havalandırma, Boom sulama sistemi, çimlendirme ve aşı odalarından oluşan, modern tekniklerle donatılmış seralardır.
Muz Serası
Kuzey Sera olarak muz seralarını projelendirirken proje departmanımız en yüksek verimlilik hesaplamalarını yapmakta ve, gelecekte aynı sera içerisinde topraksız sebze üretimi de yapılabilecek esneklikte yapılar planlamaktadır.
Süs Bitkisi Üretim Serası
Süs bitkileri özellikle kentsel alanlarda insan ile doğa arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi ve biyolojik konfor gibi doğrudan fiziksel ihtiyaçların karşılamasına yönelik uygulamaların da temel materyali haline gelmişlerdir. Dolayısıyla süs bitkileri kapsam ve üretim yelpazesi yönünden çok geniş bir sektördür.
Sera Çelik Konstrüksiyon
Bursa’daki fabrikamızda bulunan rollform ( makaralı büküm ) hatlarında çekilen galvanizli özel işlevli formdaki profil kombinasyonlarından oluşan KUZEY SERA sera sistemleri tamamen cıvata birleştirmeli ve modülerdir.