Sera Isıtma Sistemleri
Seralarda üretilen bitkiler kış aylarında sıcaklıkların düşmesi sebebi ile olumsuz etkilenebilir, bunun önüne geçmek adına sera ısıtma sistemleri sera kurulum ve projelendirmelerinde dikkatle planlanmalıdır.
Soğutma Ve Havalandırma Sistemleri
Yaz aylarında ve sıcak havalarda, sera alanlarında, bitkilerin yetişebileceği uygun iklim koşullarının sağlanabilmesi için seranın iç sıcaklığının ve neminin belirli sınırlar arasında tutulabilmesi gerekir.
Sera İklimlendirme Sistemleri
Kuzey Sera İklimlendirme Sistemlerine dahil olan; ısıtma, soğutma, sirkülasyon fanları, yan ve üst havalandırmalar, ısı perdesi, egzos fan - petek, sisleme gibi sisteme dahil edilmiş bütün alanlarda kontrolü sağlar.
Kuzey Sera Kurulum Ve Montaj
Kuzey Sera olarak projelerin uygulama aşamalarında en doğru şekilde yapıya dönüştürülmesi için tecrübe , bilgi ve birikim- imizi en üst düzeyde sahaya yansıtıyoruz.
Boom Sulama Sistemleri
Fidelik ve süs bitkisi seralarında tezgah üstü sulama sistemi olup tüm bitkiler üzerinde raylı sistem üzerinde hareket ederek sprinkler aracılığı ile çalışmaktadır.
Sera Ters Osmoz Sistemleri
Modern topraklı ve topraksız sera sistemlerini oluşturan, sera sulama sistemleri ve sera sisleme sistemlerinde kullanılacak olan suyun miktarı ve içerisindeki gübre reçetesi kadar kalitesi de önemlidir. Sera ters osmoz sistemleri modern seralarda kullanılması gereken önemli sistemlerdendir.
Yüksek Basınçlı Sisleme Sistemleri
Seralarda ürünlerin ihtiyacı olan nemi sağlamak ve yine sera iç ortam sıcaklığını düşürmek amacı ile kurulan sistemlerden biri yüksek basınçlı sisleme sistemidir.
Fide Sehpaları
Kuzey Sera Fide Sehpa Sistemi, “viyol T Profi- li” ve yine özel üretimimiz olan “C Profil” malzemeler ile üretilmiş sistemlerdir.
Bitki Askı Sistemleri
Seralarda yetiştirilen domates, salatalık gibi sebzeler zeminden yukarıya doğru büyüdükleri için “Bitki Askı Teli” sistemine ihtiyaç duyulmaktadır.